ویدئویی تلخ که نمایانگر مرگ و زندگی سوختبران بلوچ است

رسانک/ ویدئوی دریافتی نشان می‌دهد که نیروهای نظامی مرصاد در مرز کله‌گان واقع در شهرستان سراوان به سمت یک سوختبر موتورسیکلت سوار تیراندازی کرده‌اند که وی با خوش شانسی محض جان سالم به در برده است.

از تاریخ دقیق ضبط این ویدئو تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست ولی با توجه به آن می‌توان تیراندازی های بی رحمانه نیروهای نظامی و امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران به سمت سوختبران و شهروندان بلوچ را به عینه تجربه کرد که چگونه برای بدست آوردن لقمه نانی، هر لحظه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

سوختبران موتورسیکلت سوار حتی قدرت خرید خودرو جهت سوختبری ندارند و با تمام سرمایه خود، جان خود را در کف دست گذاشته‌اند تا در مقابل خانواده و فرزندان خود شرمنده نباشند و بتوانند امرار معاش کنند.

در این ویدئو سوختبران می‌گویند: تیراندازی نیروهای مرصاد باعث شده تا گلوله به تلمبه لاستیک و سپس کیف پول فرد سوختبر برخورد کند و این ظلمی در حق ما سوختبران می‌باشد [که اینگونه مورد هدف تیراندازی قرار می‌گیریم].

گفتنی است که روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، نیروهای نظامی در مسیر موتوری پتوکی واقع در منطقه کله‌گان از توابع شهرستان سراوان بدون هشدار قبلی به سوی یک دستگاه موتورسیکلت سوختبر تیراندازی کردند که راکب آن از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شده بود.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش سالانه جمع آوری شده، در سال ٢٠٢٣ دستکم ٣٢١ سوختبر در تیراندازی‌های مستقیم نیروهای نظامی، حوادث جاده‌ای، تیراندازی افراد مسلح ناشناس، سیل و آتش‌سوزی کشته و زخمی شده‌اند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*