احراز هویت یکی از اختلاسگران بازداشت شده در دانشگاه علوم پزشکی زابل

به گزارش رسانک، بدنبال اختلاس هفتصد میلیارد تومانی توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل، دستکم ٩ نفر از مسئولان رده بالای این حوزه پزشکی توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شدند که برخی از آنها پس از بازجویی آزاد شده‌اند.

هویت یکی از افراد بازداشت شده “کاظم میری”، رئیس بیمارستان شهدا هیرمند و از حامیان اصلی محمد سرگزی، عضو مجلس ایران از زابل عنوان شده است.

گفته می‌شود که نیروهای امنیتی از منزل این فرد داروهای خارجی زیادی را کشف و ضبط کرده‌اند.

در همین راستا، علاوه بر رئیس بیمارستان هیرمند، هشت نفر دیگر نیز که از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل هستند بازداشت شده ولی برخی از آنها پس از چند روز و تکمیل مرحله بازجویی، آزاد شده‌اند و چند نفر دیگر همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نصرآباد (زابل) از طریق ارز دولتی، داروهای کمیاب و خارجی دریافت کرده و انها را به صورت آزاد در بازار به فروش رسانده اند.

لازم به ذکر است که تا لحظه تنظیم نه قوه قضائیه و نه نهادهای امنیتی در رابطه با این اختلاس هیچگونه اظهارنظر و شفاف سازی انجام نداده‌اند و ابراهیم گزمه، امام جمعه اهل تشیع زابل نیز در روز جمعه ۶ بهمن ماه از نهادهای امنیتی و قضایی در همین رابطه خواستار شفاف سازی شده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*