ویدیویی از انتقال پیکر «جمشید گرگیج» به آرامگاه لار که در زندان مرکزی زاهدان جان باخت

به گزارش رسانک، امروز ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲، پیکر «جمشید اربابی (گرگیج)» فرزند محمد کریم، اهل شیرآباد زاهدان که در خرداد ١۴٠١ بازداشت شده بود و در تاریخ ١٢ دی ماه در بند دو زندان زاهدان جان باخته بود، در قبرستان لار تشییع شد.

جمشید، ۳۶ ساله معروف به “امیر محمد”، متاهل و دارای سه فرزند، بود که بدلیل ایست قلبی جان خود را از دست داده بود.

گفتنی است حدود ساعت ۰۰:۳۰ بامداد روز سه‌شنبه، جمشید در هنگام خواب دچار ایست قلبی شده و با توجه به تنفس او که مانند صدای خفگی بوده، هم اتاقی‌های وی به افسر نگهبان اطلاع داده‌اند و وی به کمک زندانیان به بهداری زندان منتقل شده و پس از معاینه و اخذ مجوز حدودا با یک ساعت تاخیر به بیمارستان تامین اجتماعی خارج از زندان اعزام و ساعت ۲ بامداد به بیمارستان رسیده است.

این در حالی بوده که وی قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده و با تلاش و اجرای عملیات احیاء علایم حیاتی او بازنگشتند.

بر اساس این گزارش جمشید در خرداد سال ۱۴۰۱، به اتهام درگیری و داشتن شاکی خصوصی بازداشت و با وجود رضایت شاکی و پرداخته دیه پرونده از حیث شاکی خصوصی به پایان رسیده و بسته شده اما از حیث جنبه عمومی جرم تا شش ماه دیگر آزاد می شد.

جمشید یکی از افراد فعال مذهبی در جماعت تبلیغ بود و بخاطر همین پس از گذراندن چندین تشکیل در تبلیغ جماعت معروف به امیر محمد شده بود. به گفته منابع او پیش از اینکه به جماعت برود ملقب به جمشیدفر بوده است.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*