پرونده سازی و محرومیت از تحصیل برای یک دانشجوی بلوچ در دانشگاه علوم پزشکی کرمان

به گزارش رسانک، یک دانشجوی بلوچ در دانشگاه علوم پزشکی کرمان پس از ضرب و شتم و اهانت توسط یکی از اساتید دانشگاه به مدت ۲۴ ساعت بازداشت و با پرونده سازی‌ از سوی کمیته انضباطی این دانشگاه «به منع موقت از تحصیل به مدت ۶ ماه با احتساب سنوات» محکوم شد.

هویت این دانشجوی بلوچ «حسین آسکانی» ۳۰ ساله، فرزند نبی بخش و اهل روستای پشامگ واقع در شهرستان راسک و ساکن چابهار عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، حسین آسکانی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، پس از تلفظ اشتباه کلمه سنسور به جای رسپتور در کلاس درس با توهین از کلاس اخراج شده و پس از اتمام وقت با مراجعه به استاد و معذرت خواهی از اشتباه تلفظی کلمه، استاد با عصبانیت به وی حمله کرده و او را مورد ضرب و شتم و توهین قرار داده است.

بدنبال ضرب و جرح، این دانشجو از ناحیه دست مجروح شده و با مراجعه به کلانتری میدان هفت باغ کرمان و طرح شکایت از استاد، توسط نیروهای کلانتری بازداشت شده و مورد اهانت بعنوان یک بلوچ قرار گرفته است.

گفته می‌شود که دکتر میثم یوسفی، استاد ضارب و هتاک با نفوذ بالای خود و از اعضای شورای مدیریت دانشگاه و نماینده و شورای شهر کرمان، با سوءاستفاده از موقعیت خود برای این دانشجو بلوچ بعنوان یک حمله کننده و مخل نظم دانشگاه در کمیته انضباطی  تشکیل پرونده داده و در کلانتری با ادعا‌های کذب موجب بازداشت وی شده است.

آقای آسکانی پس از آزادی از بازداشتگاه کلانتری با مراجعه به مراجع قضایی از استاد میثم یوسفی شکایت کرده اما با نبود مدارک و شواهد کافی، شکایت وی رد شده و پرونده همچنان در جریان است که با ممانعت کمیته انضباطی و تعدادی از مقامات دانشگاه با عدم تحویل مدارک لازم از جمله تصاویر دوربین های مداربسته دانشگاه از لحظه حمله دکتر یوسفی به این دانشجوی بلوچ همچنان پرونده رای نهایی صادر نشده است.

گفتنی است با توجه به عدم صدور رای دادگاه، کمیته انضباطی دانشگاه با تشکیل پرونده ساختگی و بی اساس دانشجو بلوچ مورد ضرب و شتم قرار گرفته شده را مقصر و محروم از خدمات دانشگاه و ادامه تحصیل و کرده است.

دکتر یوسفی و تعدادی از اعضای کمیته انضباطی با توهین به این دانشجو به وی عنوان کرده اند، «شما یک بلوچ و شرور و اغتشاشگر هستی و لیاقت پزشک بودن را نداری و لیاقت تو سوختبری و مواد فروشی در مرز افغانستان و پاکستان هست.»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*