اجرای حکم اعدام دستکم دو زندانی بلوچ در زندان کهنوج

به گزارش رسانک، سحرگاه امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، حکم اعدام دستکم دو زندانی بلوچ در زندان کهنوج، بدون اطلاع خانواده هایشان اجرا شد.

هویت این شهروندان، “عبدالله ازبگزهی (رخشانی)”، حدود ۳۶ ساله فرزند عبدالرحمن، متاهل، دارای سه فرزند و اهل زاهدان و “خلیل‌ الله براهویی (احمدزهی)” با هویت شناسنامه‌ای “خدابخش هوتی”، ۳۷ ساله، متاهل، دارای دو فرزند و اهل روستای گزو از توابع شهرستان خاش عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، عبدالله در سال ۱۴۰۰، در شهرستان کهنوج و خدابخش در سال ۱۳۹۸ در نزدیکی شهر فاریاب از بابت اتهامات مرتبط به مواد مخدر بازداشت و از دادگاه‌ انقلاب کهنوج به اعدام محکوم شده‌اند.

این زندانیان روز گذشته از بند عمومی یک زندان کهنوج از اتاق های ۶ و ۱ به قرنطینه منتقل و سحرگاه امروز احکام اعدام هر دو زندانی بدون اطلاع خانواده هایشان اجرا شده است.

لازم به ذکر است که در سال ٢٠٢٣ دستکم ١٨۴ زندانی بلوچ با اتهامات گوناگون در ٢۶ شهر مختلف ایران که زندان‌های زاهدان با ۵۴ و بیرجند با ٣١ مورد بیشترین تعداد اجرای حکم غیرانسانی اعدام را داشته‌اند، اعدام گشته‌ که در بین این زندانیان حداقل چهار زن نیز وجود دارد.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*