واکنش مولوی عبدالحمید در ایکس در رابطه با یورش نیروهای امنیتی به مدرسه دینی پشامگ

به گزارش رسانک، امروز سه‌شنبه ١٨ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه زاهدان در واکنش به یورش وحشیانه نیروهای امنیتی و نظامی به مدرسه دینی و منازل شهروندان در روستای پشامگ راسک در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) واکنش نشان داد.

 مولوی عبدالحمید در این پست نوشته است:
“ورود نیروهای امنیتی به مدرسه علوم دینی انوارالحرمین پشامگ سرباز، نگران کننده است. بجاست رسیدگی به موارد اتهامی در داخل یک مرکز دینی، با تدبیر و حفظ حرمت این اماکن انجام شود. مسئولان مدارس دینی نیز از گزینش افرادی که شناخت کافی از آنها ندارند، پرهیز نمایند.”

گفتنی است که نیروهای نظامی روز شنبه ١۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، به مسجد جامع و مدرسه دینی انوارالحرمین یورش برده، شیشه های در و پنجره ها را شکسته و علاوه بر بازداشت هشت طلبه به کتاب قرآن و سایر کتب دینی بی احترامی کرده و آنها را به زمین انداخته و خودروی حافظ محمداکرم کوهی را نیز مصادره و با خود بردند.

همچنین پس از شکستن شیشه های در و پنجره منزل مولوی کوهی، ورود بدون حکم قضایی و ایجاد رعب و وحشت بین زنان و کودکان، تلفن های همراه خانواده وی را نیز مصادره کرده‌اند.

در همین راستا، قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق با انتشار بیانیه ای نیز خبر داد که چند تن از عوامل و پشتیبانی کنندگان گروه مسلح «جیش العدل» را که در عملیات های این گروه در ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۲ و ۱۶ فروردین امسال نقش داشتند، در روستای پشامگ بازداشت شدند.

لازم به ذکر است که سازمان جیش العدل نیز طی بیانیه‌ای ضمن رد ادعای قرارگاه سپاه پاسداران مبنی بر دستگیری اعضای جیش العدل، آن را دروغ و دسیسه ای در جهت اجرای برنامه‌های امنیتی توسط رژیم جمهوری اسلامی ایران خوانده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*