بی تفاوتی مسئولان فرهنگ و ارشاد ایرانشهر و استان به نابغه جوان موسیقی به کما رفته

به گزارش رسانک، امروز سه‌شنبه ١٠ بهمن ماه ۱۴۰۲، خانواده “سهیل زنگشاهی”، نوازنده ساز سروز بلوچی (قیچک) را که از روز جمعه ۶ بهمن ماه بدلیل برق گرفتگی در کما به سر می‌برد، در میان بی تفاوتی مسئولان فرهنگ و ارشاد استان بلوچستان و سیستان و شهرستان پهره (ايرانشهر) با هزینه شخصی به شهرستان یزد منتقل شد.

گفته می‌شود که مسئولین فرهنگ و ارشاد تاکنون نه تنها به لحاظ مالی هیچگونه کمکی به این هنرمند ارزشمند بلوچستان نداشته‌اند بلکه حتی به دیدار و عیادت او به بيمارستان هم مراجعه نکرده‌اند.

در همین راستا، خانم ستاره اسکندری، بازیگر سینمای ایران در تماسی با خانواده این هنرمند بخشی از هزینه انتقال این نابغه موسیقی بلوچستان را بر عهده گرفته است.

گفتنی است که سهیل زنگشاهی نوازنده ساز سروز بلوچی که طی سال‌های گذشته چندین مقام نخست نوازندگی را در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره جوان کسب نموده بدلیل اتصالی در آبگرمکن منزل دچار برق گرفتگی شده و در بخش آی سی یو بیمارستان خاتم الانبیا پهره بستری شده بود.

«سهیل» کوچکترین فرزند مرحوم رسول‌ بخش زنگشاهی اسطوره‌ و از مفاخر موسیقی بلوچستان است که ساز سروز (سرود_قیچک) را در مکتب پدر خود تعلیم گرفته است.

هنردوستان و خانواده این هنرمند از مقامات فرهنگ و هنر کشور درخواست دارند تا برای بهبود اوضاع این نابغه جوان موسیقی بلوچستان تا دیر نشده هرچه سریعتر اقدامات لازمه جهت بهبود وضعیت وی را با امکانات پزشکی بهتری فراهم کنند.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*