شهید “عظیم محمودزهی” از شهدای جمعه خونین خاش و سخنان همسر وی

رسانک/ روز جمعه ١٣ آبان ماه ١۴٠١، روزی است که رژیم جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای سرکوبگر خود، ٣۵ روز پس از جنایت جمعه خونین زاهدان در شهر خاش به سمت شهروندان بلوچ تیراندازی کرده و ده‌ها نفر را کشته و زخمی کردند.

شهید “عظیم محمودزهی”، فرزند پیرداد، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل خاش بود که در حین تردد در داخل شهر خاش توسط نیروهای امنیتی از پشت سر مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

نیروهای امنیتی لباس شخصی پس از به شهادت رساندن عظیم، همه وسایل او را برداشته و پیکر او را همانند چند شهید دیگر در آن روز به مناطق دوردست شهر برده و در آنجا رها کردند.

خانواده این شهید پس از جنایت جمعه خونین خاش، پیکر او را پشت کارخانه آرد و خودروی او را در نزدیکی کوه کلهر پیدا کردند.

خانم بی‌نظیر یاراحمدزهی، همسر شهید عظیم محمودزهی، در این ویدئو از جزئیات آن روز و مصائب و مشکلاتی می گوید که او و چهار فرزند خردسالش پس از شهادت همسرش با آنها رو به رو شده‌اند.

لازم به ذکر است در جمعه خونین زاهدان و‌ خاش در روزهای ٨ مهر و ١٣ آبان ماه ۱۴۰۱، بسیاری از شهروندان بلوچ به دست نیروهای رژیم جمهوری اسلامی شهید شدند. با توجه به اینکه بسیاری از این افراد سرپرست خانوار بوده اند، اکنون بازماندگان‌ آنها با مشکلات بزرگ اقتصادی، معیشتی و روحی مواجه هستند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*