بی خبری از وضعیت دو شهروند بازداشت شده بلوچ با گذشت حدود پنجاه روز

به گزارش رسانک، با گذشت چهل و هشت روز از بازداشت دو شهروند بلوچ در یورش نیروهای امنیتی و نظامی رژيم جمهوری اسلامی ایران به یک منزل مسکونی در روستای جکیگور از توابع شهرستان راسک، هیچگونه اطلاعی از وضعیت این افراد در دست نیست.

بر اساس این گزارش، در یورش نیروهای امنیتی از جمله اطلاعات سپاه پاسداران به یک منزل مسکونی در تاریخ ١٢ مرداد ماه ۱۴۰۲، چهار نفر بازداشت شده و پس از آن به زاهدان منتقل شده اند و از وضعیت آنها علیرغم پیگیری های خانواده هایشان، تاکنون اطلاعی در دست نیست.

گفته می‌شود در این منزل که نوعی شکست اطلاعاتی اطلاعات سپاه محسوب می شود هیچ فردی از اعضای گروه‌ و سازمان های مسلح بازداشت نشده و افرادی که بازداشت شده‌اند از اهالی عادی منطقه بودند.

هویت این شهروندان “اصغر دلیری (آسکانی)”، “محسن دلیری (آسکانی)” که با يکديگر نسبت برادری دارند و دو تن از مهمانان آنان به نام های “منهم” و “جلال” توسط رسانک محرز گشته است.

در این یورش ناشیانه نیروهای امنیتی به منزل مسکونی که چهار خانوار، از جمله کودکان و زنان زندگی می‌کرده‌اند مادر اصغر و محسن به نام “سیدبی‌بی آسکانی” با اصابت مرمی گلوله و دختر خردسال اصغر به نام “مریم” با اصابت ترکش آرپیجی به صورت به شدت مجروح شده‌ بودند.

لازم به ذکر است که مردم منطقه که از این افراد شناخت کامل دارند و نیز تحلیلگران مسائل بلوچستان، یورش نیروهای نظامی و امنیتی به این منزل مسکونی را شکست اطلاعاتی بزرگی برای نهادهای امنیتی استان بلوچستان و سیستان و جمهوری اسلامی می‌دانند که بازیچه دست مخبر خود شده‌اند زیرا افرادی که در این منزل سکونت داشته‌اند از مردم عادی بوده‌اند که بدلیل یک درگیری طایفه‌ای از منطقه آشار شهرستان سرباز به روستای جکیگور در شهرستان راسک مهاجرت کرده و سکنی گزیده بودند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*