بازداشت زنان و دختران معترض بلوچ در چابهار و انتقال آن‌ها به زاهدان را محکوم می‌کنیم

فرمانده‌ی نیروی انتظامی چابهار به دختر ١۵ ساله‌ی بلوچ تجاوز نمود. خانواده‌ی این کودک ۱۵ ساله به مراجع قضایی رژیم رجوع کردند، اما به جای رسیدگی به پرونده‌ی آن‌ها و اجرای عدالت پاسخ رژیم به آن‌ها تهدید و ارعاب بود.

تأیید این جنایت هولناک و همزمانی آن با اعتراضات مردم ایران در ارتباط با قتل فجیع دختر ۲۲ ساله‌ی کرد مهسا امینی توسط گشت ارشاد رژیم سبب شد که مردم بلوچ همراه و همگام با مردم ایران به کشته شدن مهسا امینی و همچنین تجاوز به کودک بلوچ دست به اعتراض بزنند. رژیم که کشتار مردم بلوچ برایش امری کم‌هزینه است با برنامه‌ریزی قبلی به روی مردم بلوچ آتش گشود؛ حداقل ١٠٣ بلوچ را کشت و صدها بلوچ دیگر را به شدت زخمی کرد. رژیم به گشودن آتش مستقیم گلوله‌های جنگی به سوی مردم اکتفا نکرد: در زاهدان و دیگر مناطق بلوچستان فضایی جنگی حاکم نمود و صدها بلوچ را روانه‌ی شکنجه‌گاه‌های قرون وسطایی خود نمود. در میان بازداشت شدگان پنج زن و دختر بلوچ وجود دارند.

تا جایی که برای سازمان زنان بلوچ محرز شده است، نامبردگان از اعضای یک خانواده بوده و به همراه سه زن دیگر در چابهار بازداشت شده و به زاهدان منتقل شده‌اند.

این شکل از درهم شکستن اعتراضات و بازداشت‌ها به زنان در بلوچستان امری بی‌سابقه است. کشتار بیش از ۹۶ نفر و زخمی نمودن صدها نفر در اعتراضات نمازگزاران زاهدان بر علیه تجاوز به کودک چابهاری و حمایت از اعتراضات سراسری نشانه‌ی آن است که رژیم جمهوری اسلامی تمام قد شمشیر را برای انجام هر گونه جنایت بر علیه ملت بلوچ از روی بسته، و از هرگونه انتقاد حقوق بشری هراسی به دل راه نمی‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران تنها کشور از نوع خود است که قربانیان در جای متهم و دزدان و جنایتکاران در جای قربانیان قرار می‌گیرند. در چنین وضعیتی این خود مردم هستند که باید از جان، مال، شرف و عزت خود دفاع کنند. این امر زمانی میسر است که این نظام دیکتاتوری قرون وسطایی از بیخ و بن بر انداخته شود و نظامی دموکراتیک، سکولار و پاسخگو جانشین آن گردد.

برمش، سازمان زنان بلوچستان وقوع این فجایع ضد بشری و برنامه‌ریزی شده: بازداشت زنان و مردان بلوچ معترض در چابهار و قتل‌عام نمازگزاران در جمعه‌ی سیاه زاهدان را که بدون حمایت برنامه‌ریزی شده‌ی حکومتی انجام آن امکان نداشت را شدیداً محکوم می‌نماید و خود را در درد و رنج خواهران زندانی و بازماندگان شهدای ملت رنجدیده‌ی بلوچ شریک می‌داند.

ما فعالین برمش با فریاد شعار : #زنزندگیآزادی خود را بخشی جداناپذیر از جنبش انقلابی و مردمی زنان ایران میدانیم وتا براندازی نظام جمهوری اسلامی از پای نخواهیم نشست و دوشادوش با دیگر مردمان ساکن ایران به مبارزه ادامه خواهیم داد.

برمش، سازمان زنان بلوچستان
شنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۲۲، کلن، آلمان

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*