تداوم بلاتکلیفی یک شهروند بلوچ در بازداشت پس از یک تماس چند ثانیه‌ای از زندان زاهدان

به گزارش رسانک، امروز پنجشنبه ٣١ خرداد ماه ۱۴۰۳، یک شهروند بلوچ که شامگاه روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه توسط نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات در شهر راسک بدون ارائه حکم قضایی بازداشت کرده بودند، با گذشت هفتاد و سه روز از بازداشت وی، خانواده‌اش نگران وضعیت سلامت وی هستند.

هویت این شهروند، “عمر درستاران”، ۲۵ ساله، فرزند عبدالقادر، مجرد و از طلاب مدرسه دینی شهر پیشین، اهل روستای چراغان از توابع شهرستان راسک عنوان شده است.

گفته می‌شود که عمر در تاریخ ١٠ خرداد ماه یک تماس چند ثانیه ای کوتاه از زندان زاهدان با خانواده داشته که فقط به او اجازه احوالپرسی داده‌اند و گمان می‌رود که مسئولان زندان در کنار او ایستاده و حرف های او و خانواده اش را کنترل می‌کرده‌اند.

گفتنی است که نیروهای امنیتی لباس شخصی اداره اطلاعات شهرستان راسک عمر را پس از نماز عشاء در سطح شهر بدون توضیح و ارائه حکم قضایی بازداشت کرده‌اند و پیشتر با پیگیری‌های خانواده و بستگان این شهروند، هیچگونه پاسخی از سوی مسئولین نسبت به محل نگهداری و علت بازداشت وی دریافت نشده است.

عمر درستاران یکی از طلاب سابق مدرسه قاسمی شهر راسک و از شاگران مولوی عبدالغفار نقشبندی بوده که از چندی پیش در مدرسه دینی شهر پیشن ادامه تحصیل می‌دهد.

لازم به ذکر است که در ٢٣ فروردين ماه ۱۴۰۳، برخی از رسانه‌های حکومتی با انتشار اشتباه عکس “عمر دستاران” و خبر بازداشت یک شهروند بدلیل “خندیدن به نیروهای نظامی” پس از حمله جیش العدل به چند خودروی نیروهای نظامی در شهرستان سب سوران را داده بودند در حالی که عمر سه روز قبل از این حادثه بازداشت شده بود.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*