انتقال “ادهم نارویی”، زندانی محکوم به اعدام از بیمارستان به زندان زاهدان پنج روز پس از اقدام خودکشی

به گزارش رسانک، روز سه‌شنبه ١۵ خرداد ماه ١۴٠٣، یک زندانی محکوم به اعدام با نام “ادهم نارویی” که در شامگاه روز پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۳،  به دلیل فشار عصبی با خوردن قرص، در زندان زاهدان اقدام به خودکشی کرده و به بیمارستان خاتم الاانبیاء زاهدان منتقل شده بود به زندان مرکزی زاهدان بازگردانده شد.

گفتنی است شامگاه پنجشنبه ادهم پس از خوردن چندین عدد قرص اعصاب، در بند ۹ (بند سیاسی انفرادی) زندان مرکزی زاهدان اقدام به خودکشی کرده و به تشخیص بهداری زندان و به دلیل وخیم بودن حال وی، به بیمارستان خاتم الانبیاء شهر زاهدان اعزام شده بود.

ادهم نارویی و محمد زین الدینی که متهم به درگیری با مامورین و قتل سه تن از آنها بودند با اینکه بارها اتهامات خود را در دادگاه رد کرده‌اند، با حکم اعدام روبرو هستند و حکم آنان در دیوان عالی کشور تایید شده است.

بر اساس این گزارش حکم اعدام در اواخر سال ۱۴۰۱ از دادگاه شعبه یک کیفری زاهدان صادر و با اعتراض این دو زندانی به دیوان عالی کشور ارجاع شد و اکنون تاییدیه آن به نامبردگان ابلاغ شده است.

گفتنی است چند تن از خویشاوندان محمد در طی یک درگیری با مامورین در منطقه سیرچاه ۳ نفر از نیروی سپاه قدس را کشته و خودشان نیز کشته شده‌اند. محمد و ادهم با وجود اینکه نقشی در این درگیری نداشتند، بیگناه بازداشت شده‌اند و دادگاه بدون توجه به دفاعیات آنان، کشته شدن نیروهای امنیتی که توسط “محمدگل زین الدینی”، که خود نیز در همان درگیری همانجا در محل کشته شد، را به این دو نفر نسبت داده است.

محمد در مهرماه سال ۱۳۹۹، در منطقه سیرچاه در حالی که با خودرو عبوری به محل کار خود (تعمیرگاه) می رفته، بازداشت شده و ادهم نیز در خرداد ماه سال ۱۴۰۰، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت می شود و هر دو نفر به زاهدان منتقل شدند، نامبرده در بازداشتگاه مورد شکنجه شدید جسمی و روحی از جمله، شوک‌ برق ،ضرب و شتم شدید با کابل و لوله پلیکا، توهین مذهبی و عقیدتی قرار گرفته، و پس از چند ماه محمد به بند جوانان و ادهم به بند ۳ امنیتی زندان مرکزی زاهدان منتقل شده که پس از افتتاح بند ۹ (سیاسی) این زندان هر دو به آنجا انتقال داده شدند.

همچنین نیروهای اطلاعات سپاه، بارها با خانواده محمد تماس گرفته و آنها را تهدید به قتل محمد کرده‌اند و نجات جان محمد را مشروط به همکاری تعدادی از بستگان محمد برای ترور افراد مخالف نظام عنوان کرده‌اند و آنها را تحت فشار روحی و روانی قرار داده‌اند، همچنین خانواده این دو ‌زندانی هر زمانی که به دادگاه مراجعه می‌کنند با بداخلاقی و بدرفتاری مسئولین مواجه می‌شوند و همیشه آنان از سوی ضابطین قضایی و کارکنان زندان با تهدید اعدام فرزندان شان مورد بد رفتاری قرار گرفته و از این طریق تحت فشار روحی و بی احترامی قرار داده اند تا از این طریق آنان را مجبور به همکاری با اطلاعات سپاه کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*