“عبدالنصیر شه‌بخش” و “اسامه شه‌بخش (نارویی)”، دو فیلمبردار مسجد مکی برای تحمل یک سال حبس راهی زندان شدند

به گزارش رسانک، امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، “عبدالنصیر شه‌ بخش” نوه مولوی عبدالحمید و “اسامه شه‌بخش (نارویی)” از فیلمبرداران مسجد مکی و از بازداشت شدگان اعتراضات زاهدان که از دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند پس از فراخواندن به اجرای احکام جهت تحمل حبس تحویل زندان مرکزی زاهدان شدند.

گفتنی است که روز سه‌شنبه ۱ اسفند ماه ۱۴۰۲، حکم یک سال حبس تعزیری صادر شده از دادگاه انقلاب زاهدان برای “عبدالنصیر” و “اسامه” دو فیلمبردار مسجد مکی در دادگاه تجدید نظر استان نیز تایید شده بود.

حکم یک سال حبس تعزیری در اوایل دی ماه ۱۴۰۲، در شعبه اول دادگاه انقلاب زاهدان، در دادگاهی غیابی و با ریاست قاضی “ابوالفضل جانفزا” برای این دو نفر صادر گردید و با اعتراض آنها به دادگاه تجدید استان ارسال شد که با رد اعتراض، رای صادر شده از دادگاه بدوی حکم یک سال حبس تعزیری نامبردگان تایید شد.

لازم به ذکر است که “عبدالنصیر شه بخش”، فرزند عبدالرحیم و نوه مولوی عبدالحمید، از کارکنان حوزه دارالعلوم و عکاس مسجد مکی‌ و “اسامه شه بخش (نارویی)” فرزند محمد رسول فیلمبردار مسجد مکی، هر دو در ۶ تیر ماه ۱۴۰۲، در خیابان رازی و طباطبایی شهر زاهدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و روز ۲۷ آبان ماه پس از گذشت ۴ ماه و ۲۱ روز از بند ۹ زندان زاهدان آزاد شدند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*