اعزام شهروندان خراسان جنوبی به دیدار علی خامنه ای جهت پر کردن خلأ ناشی از عدم تمایل مردم بلوچ

به گزارش رسانک، استاندار خراسان جنوبی در گفتگو با رسانه های حکومتی از دیدار مردم خراسان جنوبی در ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۲، با علی خامنه ای در تهران خبر داد.

عبادی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفته است که علی خامنه ای دیدار با مردم استان را پذیرفته و قرار است این دیدار در روز دوشنبه (٢٠ شهریور) صورت بگیرد.

بر اساس این گزارش، وی به استانداری و سپاه استان خراسان جنوبی دستور داده تا مقدمات این اعزام انجام شود.

پیشتر نیز رسانه های جمهوری اسلامی با تبلیغات گسترده از تدارک برای دیدار مردم بلوچستان با علی خامنه ای در ۲۰ شهریور ماه خبر داده بودند و در همین راستا مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای و مسئولین استانی با هدف متقاعد کردن سران سرشناس طوایف و روحانیون بلوچ دیدار کرده که با پاسخ منفی بسیاری از آنان مواجه شده بودند.

در همین رابطه فعالین بلوچ اعزام مردم از استان خراسانی جنوبی جهت دیدار با علی خامنه ای را به نوعی پر کردن خلأ ناشی از عدم تمایل عموم مردم بلوچستان به جز گروه اندکی از عوامل بومی که چندان شناخته شده نیستند، در این دیدار می دانند.

گفتنی است نه مولوی عبدالحمید و نه دیگر بزرگان شناخته شده مورد احترام مردم بلوچستان در جلسه دیدار با علی خامنه ای در تهران شرکت نمی کنند و بسیاری از بزرگان در بلوچستان حضور در همه جلسات حکومتی را پس از جنایت و کشتار مردم در جمعه خونین زاهدان تحریم کرده‌اند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*