نوشته سرگشاده گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی به مولوی عبدالحمید: “اینها درست‌بشو نیستند”

به گزارش رسانک، امروز شنبه ١٨ فروردین ماه ۱۴۰۳، صفحه اینستاگرام خانم گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، نوشته‌ای خطاب به مولوی عبدالحمید به شرح زیر منتشر کرد:

«برادر عزیز جناب مولوی عبدالحمید،
به شما سلام می گویم. من سال‌هاست پیگیر خطبه‌های جمعه شما در مسجد مکی هستم‌ و به شخصیت شما و صراحت‌لهجه‌تان خیلی علاقه‌مندم!
برادر عزیز! شنیدم در خطبه اخیرتان به حکومتی‌ها توصیه کردید صدای مردم را تا دیر نشده بشنوند. باید خدمتتان بگویم این خانه از پای بست ویران است‌.

اینها چهل سال است که اصلا صدای مردم را نشنیده‌اند و هر وقت مردم خواستند صدایشان را به گوش‌های کَر اینها برسانند، با چماق و گلوله و شکنجه و زندان جواب مردم را داده اند.

برادر عزیزم! خودتان خوب می‌دانید خامنه‌ای علیل، تشنه خون همه ماست. در آن جمعه خونین چند نفر از مردم بلوچستان را کشت؟ به نظرتان ذره ای وجدانش درد گرفت؟ اصلا این آدم و دور و بری هایش وجدان دارند؟ والله ندارند.

یادم است که یک خبرنگاری از صادق خلخالی همین را پرسید. گفت شما با این همه کشتار و اعدامی که کردی شب‌ها خوابِ راحت داری؟ خلخالی گفت اگر شما بگذاری الان مثل یک بچه نوزاد می‌خوابم! بله برادر عزیز.. این‌ها اگر وجدان داشتند، با این همه جنایاتشان حتی روی نفس کشیدن نداشتند! حالا این جَبّارِ علیل، تا هفتاد میلیون نفوس مملکت را نکشد و به قول خودش سوار دَه میلیون آدمِ رامِ باقی مانده نشود، راحت نمی‌نشیند.
خودتان بهتر می‌دانید جمهوری اسلامی چقدر به خون مردم بلوچ، کرد ،لر و همه اقوام ایرانی تشنه است.

این علیلِ متوهّم فقط می‌خواهد تاج و تخت منحوسش را برای مجتبایِ گردن کلفت به ارث بگذارد. اصلا دنبال اصلاح چیزی یا به قول شما تغییرات اساسی نیست.

این‌ها آب از سرشان گذشته. نصیحت کردن اینها مثل یاسین به گوش حمار خواندن است! چقدر خواستند خود شما را مثلا بی آبرو کنند؟حتی نقشه کشتن‌تان را کشیدند که الهی شکر سر نگرفت.

جناب مولوی! شما خودتان بهتر از منِ مادر می‌دانید با چه هیولاهایی طرف هستیم. با این حاکمیت دم از گفتگو زدن و مصالحه‌کردن هیچ اثری ندارد. چهل و پنج سال عقلا و افراد امین مردم به اینها نصیحت و توصیه کردند. تقاضا کردند. چه اتفاقی افتاد؟ یک روز اصلاحات را عَلَم کردند یک روز اصول‌گراها را از صندوق بیرون کشیدند و خواستند این مردم دردمند را بازی بدهند…به نظر من تاریخ مصرف این‌ها خیلی وقت است تمام شده.

حالا که پای شان لب گور افتاده و مردم از خامنه ای علیل و رژیمش بیزارند، باید پشت این جوان‌های شجاع را محکم گرفت تا خودشان این جرثومه فساد را پایین بکشند.

مشکل ما در این سال‌ها یکی دوتا نبوده است‌. برادر عزیز این‌ها درست بشو نیستند و به قول قدما آفتابه خرج لحیم است.من می‌دانم شما دلتان با مردم است. خداوند عمر و عزتتان را زیاد کند و شما را نگه دارد. بعد از سقوط این حکومت منحوس، به همه کسانی که حرفشان حرف دل مردم است نیاز داریم. منِ مادر برای مردم دردمند و مظلوم بلوچستان مدام دعا می کنم.برای بچه های یتیم و خانواده‌های کشته‌شدگان جمعه خونین زاهدان.

امیدوارم امسال سالِ تغییرات اساسی و سقوط حکومت جور و فساد باشد

خواهر داغدارِ شما

گوهر عشقی»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*