دستگیری عامل قتل هشت عضو یک خانواده اهل دُزاپ (زاهدان)

به گزارش رسانک، منابع دولتی امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۰، اعلام کردند که قاتل مسلحی که در تاریخ یازدهم خرداد ماه سال جاری هشت عضو یک خانواده را در مرکز بلوچستان شهر دُزاپ به قتل رسانده بود شناسایی و به همراه پنج همدستش دستگیر شدند.

سردار “احمد طاهری” فرمانده انتظامی استان بلوچستان و سیستان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در تاریخ یازدهم خرداد ماه سال جاری در پی قتل مسلحانه هشت عضو یک خانواده شامل دو زن ، سه پسر و سه دختر در یکی از محلات شهر دُزاپ موضوع شناسایی و دستگیری عاملان جنایت به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل، تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی قاتلان آغاز که در بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، از منزل مقتولان چند دستگاه گوشی موبایل و تعدادی لوازم منزل نیز سرقت شده است.

فرمانده انتظامی استان بلوچستان و سیستان تصریح کرد: کار آگاهان پلیس آگاهی با توجه به سرنخ های بدست آمده و اقدامات تخصصی خود عامل اصلی این جنایت را که جوانی ۲۶ ساله بود شناسایی و متهم طی یک عملیات ضربتی داخل مخفیگاهش در یکی از خیابان های شهر دُزاپ دستگیر و در بازرسی محل اختفاء او اموال سرقت شده از منزل مقتولان به همراه یک قبضه کلت کمری با ۲۷ فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری در ادامه بیان داشت: با دستگیری این متهم مشخص شد که او به صورت حرفه ای در امر قاچاق مواد مخدر فعالیت داشته و با کمک پنج نفر از همدستانش مرتکب این جنایت شده است.

وی درادامه و در توضیح بیشتر گفت: در تحقیقات صورت گرفته متهم به جنایت ارتکابی اعتراف و اظهار داشت که چند روز قبل از جنایت با پدر و سرپرست مقتولان معامله مواد مخدر داشته است که پس از اینکه او خود را به دادگاه معرفی و روانه زندان شده بود متهم به اتفاق همدستانش تصمیم می گیرند تا مواد مخدری که داخل منزل مقتولان بوده است را سرقت کنند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود: متهم در شب حادثه به اتفاق همدستان خود به درب منزل مقتولان رفته و پس از تهدید اعضای خانواده با شلیک سلاح کمری اقدام به قتل آنها می کند و با توجه به اینکه مواد مخدر را داخل منزل پیدا نکرده بودند برای انحراف ذهن مأموران و گمراه ساختن پلیس ، با صحنه سازی اقدام سرقت تعدادی از وسایل منزل کرده و از محل متواری می شوند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*