قانون شکنی توسط قانون گذاران در ایران

به گزارش رسانک، ایران یکی از کشورهایی است که قانون ناقص اساسی اش توسط خود وضع کنندگانش نقض می‌شود. 

در همین رابطه، عضو مجلس ایران، معین الدین سعیدی گفت‌: اگر توئیتر و تلگرام طبق قانون ممنوع است چرا مسئولان و فیلتر کنندگان از آن استفاده می‌کنند.

وی درباره استفاده از فضای مجازی فیلتر شده توسط مسئولان کشور و ایجاد دوگانگی در رعایت قانون گفت: در آستانه انتخابات قرار داریم و به فرموده علی خامنه ای دغدغه همه ارکان کشور باید ایجاد شور و نشاط انتخاباتی باشد که در نهایت منجر به مشارکت حداکثری شود اما برخی از رفتارهای دوگانه که باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود چنین چیزی را نشان نمی‌دهد. 

این عضو مجلس ایران با بیان این که امروز تلگرام و توئیتر برای مردم ممنوع و محدود شده است، گفت: برخی از پلتفرم‌ها برای مردم ممنوع شده است  اما نامزدهای ریاست جمهوری از این شبکه‌ها استفاده و از در آنجا حرف‌هایشان را می‌زنند؛ جالب است اشخاصی که خودشان فیلتر کننده این فضاها هستند در این محیط قرار دارند، آیا انجام این کار بی‌قانونی توسط  کسانی که باید متولی قانون باشند نیست؟

وی افزود: سوال جدی که مطرح می‌شود این است که چرا مسئولان می‌توانند از چنین فضایی استفاده کنند اما مردم نمی‌توانند؟ آیا این یک رویکرد دوگانه نیست؟ آیا ما با این کار باعث ناامیدی مردم  نمی‌شویم که منجر به فاصله بیشتر آنان با مسئولان خواهد شد؟

سعیدی ادامه داد: موضوع بعدی این است که مشاهده می‌کنیم هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می‌شویم صدا و سیما هم با اقشار مختلف جامعه مصاحبه‌ می‌کند و حتی کسانی که شاید به لحاظ ظاهری خیلی حجاب نداشته باشند امروز در صداو سیما جای دارند، اگر چنین چیزی درست است چرا فقط زمان انتخابات؟ آیا مردم را صرفاً برای رأی دادن می‌خواهیم! اگر غلط است امروز هم نباید این اتفاق بیفتد.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*