احراز هویت شهروند بلوچ کشته شده در پی تیراندازی سارقین مسلح در محور بزمان به دلگان

به گزارش رسانک، هویت شهروند بلوچی که صبح روز شنبه ٨ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، در پی تیراندازی سارقین مسلح به سمت یک خودروی پژو پارس در محور مواصلاتی بزمان به دلگان، جان خود را از دست داده بود، احراز شد.

هویت این شهروند “نبی ملازهی” ۴٣ ساله، اهل ایرانشهر و ساکن سراوان عنوان شده که با اصابت گلوله جان خود را از دست داده و علیرغم تماس های مکرر مردم، بی‌تفاوتی مسئولان امنیتی و پزشکی باعث شده تا با گذشت چند ساعت از زمان حادثه نه تنها نیروهای نظامی بلکه کادر پزشکی و آمبولانس نیز به منطقه اعزام نشود.

بر اساس این گزارش، سارقان مسلح پس از تعقیب و گریز این شهروند با تیراندازی به سمت خودرویش که دیگر سرنشین آن همسرش بوده طلاهای همسر وی را که حامله است به سرقت برده و از محل متواری شده‌اند.

گفتنی است که جولان سارقان مسلح در منطقه بزمان و محورهای مواصلاتی این شهر با دلگان و زهکلوت در حالی افزایش یافته که مسئولان حکومتی و امنیتی هیچگونه توجهی به کشتار و سرقت‌های روزانه در این منطقه ندارند و در روز روشن نیز سارقان به خودروها حمله می‌کنند.

لازم به ذکر است که افزایش سرقت های مسلحانه و ناامنی در شهرهای مختلف بلوچستان در حالی انجام می‌شود که در یک سال اخیر هزاران نیروی نظامی و امنیتی، خودروهای نظامی و میلیاردها تومان برای نهادهای امنیتی و نظامی از سوی حاکمیت تخصیص یافته است.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*