گروگانگیری و شکنجه دو شهروند بلوچ اهل پنوچ توسط یک تیم مافیا

به گزارش رسانک، دو شهروند بلوچ در فاصله زمانی کوتاه توسط افراد یک تیم مافیا بدلیل اختلاف حساب مالی بستگان نزدیک‌شان از شهرستان پنوچ (فنوج) به گروگان برده شده و تحت شکنجه جسمی قرار گرفته‌اند.

هویت این دو شهروند بلوچ، “دانیال نصرتی پور”، ۱۸ ساله، فرزند جنگی و “دلیف (دلیپ) نصرتی”، ۴۲ ساله، فرزند پنجشنبه، هر دو اهل پنوچ عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، دانیال در ماه رمضان و در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۲، پس از آنکه یک خودرو با نقشه قبلی در مقابل درب منزلش ظاهرا دچار نقص فنی شده و برای کمک کردن به سرنشینان آن اقدام کرده، بصورت ناجوانمردانه ای مورد ضرب و جرح قرار گرفته و از مقابل منزل توسط سرنشینان خودرو با زور در صندوق عقب خودرو انداخته شده و به گروگان گرفته شده و پس از حدودا هجده روز دلیپ نیز از شهر فنوج توسط همین افراد به گروگان گرفته شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

گفته می‌شود که شخص گروگانگیر فردی با هویت “لالف” که گفته شده اهل افغانستان بوده و بخاطر اختلاف حساب با یکی از بستگان این دو شهروند با هویت “رن” آنها را به گرگان گرفته و شرط آزادی آنها را تسویه حساب مالی شخص مذکور عنوان کرده است.

در همین راستا، ویدئوی‌هایی تکان دهنده از شکنجه شدن این دو شهروند توسط افراد گروگانگیر برای خانواده شان ارسال شده و همزمان در فضای مجازی نیز منتشر گشته که موجب جریحه دار شدن احساسات شهروندان شده که به همین دلیل مجموعه رسانک از انتشار آن خودداری می‌کند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*