قول دادستان بندرعباس برای مجازات نظامیان بدلیل کشته و زخمی کردن دو سوختبر

به گزارش رسانک، روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، پس از گذشت چندین ساعت از حضور شهروندان بندرعباس در ساختمان فرمانداری در اعتراض به کشته و زخمی شدن دو سوختبر جوان توسط نیروهای انتظامی کلانتری ۱۳ این شهر، “قهرمانی” دادستان شهر قول تشکیل پرونده قضایی و مجازات نیروهای نظامی را به معترضین داد.

صبح امروز شهروندان بندرعباس با سر دادن شعار اعتراضی «پلیس قاتل نمی خواهیم نمی خواهیم»، مقابل فرمانداری این شهر تجمع کرده و با وارد شدن به ساختمان فرمانداری خواستار پاسخگویی مسئولین به این اقدام پلیس شدند.

گفتنی است شامگاه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، نیروهای انتظامی کلانتری ۱۳ شهر بندرعباس بدون هشدار قبلی به سوی یک خودروی سوختبر شلیک کرده که در پی آن یک سوختبر با اصابت گلوله جان خود را از دست داده و یک تن دیگر بشدت مجروح شده است.

هویت سوختبر جانباخته، “امیر محمد چتر سحر”، ۲۰ ساله و اهل منطقه جمال‌ احمد شهر بندرعباس عنوان شده و از هویت سوختبر مجروح اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است که در استان بلوچستان و سیستان سالانه تیراندازی نیروهای نظامی به سمت سوختبران منجر به کشته و زخمی شدن صدها شهروند بلوچ می‌شود و نهادهای قضایی و امنیتی هیچگونه رسیدگی به پرونده شاکیان و مجازات نظامیان خاطی ندارند.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش سالانه جمع آوری شده، در سال ٢٠٢٣ دستکم ٣٢١ سوختبر در تیراندازی‌های مستقیم نیروهای نظامی، حوادث جاده‌ای، تیراندازی افراد مسلح ناشناس، سیل و آتش‌سوزی کشته و زخمی شده‌اند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*