بازداشت یکی از مجروحان جمعه خونین توسط اداره اطلاعات زاهدان

به گزارش رسانک، روز شنبه ١٨ فروردين ماه ۱۴۰۳، یک شهروند بلوچ که از مجروحان جمعه خونین زاهدان است و حدود دو ماه قبل علیه نیروهای امنیتی بدلیل تیراندازی و مجروح کردن وی در ٨ مهر ماه ١۴٠٢، در دادگستری شکایت کرده بود، پس از احضار به اداره اطلاعات زاهدان توسط این نهاد بازداشت شد.

هویت این شهروند بلوچ “احمد علی کوهکن” معروف به علی احمد، ٢۴ ساله، فرزند حلیم، متاهل، دارای دو فرزند که یکی از آنها معلول می‌باشد، دانشجوی ترم آخر رشته آموزش ابتدایی از دانشگاه آزاد و اهل زاهدان عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، احمدعلی در روز جمعه خونین زاهدان مورد اصابت دو گلوله از ناحيه لگن و کمر نزدیک به نخاع شده که جهت رسیدگی به پرونده جراحتش به دادگاه شکایت کرده و دادگاه اعلام کرده که پاسخ به شکایت وی از طریق پیامک به او ابلاغ خواهد شد.

حدود ده روز قبل اداره اطلاعات با مادر احمد علی طی تماسی از آنها خواسته که به این نهاد مراجعه کنند و تهدید کرده‌اند که در صورت عدم حضور در اداره اطلاعات، احمد علی را از تحصیل در دانشگاه محروم خواهند کرد.

روز شنبه ١٨ فروردين ماه که احمدعلی‌ به همراه پدر و مادرش به محل احضار مراجعه کرده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و پدر و مادرش نیز از سوی نیروهای اطلاعاتی تهدید شده‌اند که زودتر محل را ترک کنند و منتظر نمانند وگرنه بازداشت خواهند شد.

احمدعلی روز گذشته ٢٢ فروردین ماه طی تماسی کوتاه با خانواده اش اعلام کرده که طی این مدت چندین بار تشنج کرده و نیروهای امنیتی به او اعلام کرده‌اند همه مجروحان جمعه خونین را که شاکی شده‌اند، به زودی بازداشت خواهند کرد.

گفتنی است که احمدعلی بدلیل داشتن یک فرزند معلول و تحت مداوا در مشهد مجبور است که به این شهر مراجعه کند و در ترم قبل نیز بدلیل رفت و آمدهای زیاد و نتیجتاً غیبت های اجباری، در چندین درس نتوانسته نتیجه لازم را بگیرد.

لازم به ذکر است که برادر دیگر علی احمد با نام “علی اکبر کوهکن” نیز در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ به همراه “حارث خروط” در یکی از خیابان های شهر زاهدان بازداشت شد که وی پس از ۹ روز بازداشت در تاریخ ۲۶ بهمن ماه آزاد شد و حارث همچنان در کانون تربیت زندان زاهدان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*