امام جمعه اهل تشیع زابل مجموعه مکی زاهدان را “جریان حبیث صهیونیستی مکی” خواند

به گزارش رسانک، روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۳، “مجتبی عزیزی” امام جمعه زابل در مراسم نماز عید فطر در واکنش به حملات جیش العدل به مقرهای نظامی با اهانت به مولوی عبدالحمید از مسئولین حکومتی خواست با مجموعه مسجد مکی زاهدان برخورد قاطع کنند.

عزیزی در واکنش به کشته شدن نیروهای نظامی در درگیری افراد مسلح جیش العدل در سب و سوران، چابهار و راسک گفت: “پس کی اقدام می شود؟ صبر مردم [منطقه] سیستان به سر آمده است؛ منتظر اقدام جدی ورود مقامات کشوری هستند، در طول ۲۰ روز اخیر ۲۴ نفر از نیروهای سپاه، بسیج و انتظامی (فراجا) به دست تروریست ها شهید شدند. ما عزادار هستیم و مسئولین باید با عوامل میدانی و عقبه فکری آنان مثل جریان خبیث صهیونیستی مسجد مکی برخورد قاطع کنند.»

آقای عزیزی، امام جمعه زابل در حالی به کشته شدن نیروهای سپاه واکنش نشان داده که صدها شهروند کشته و مجروح شده بلوچ در جمعه های خونین زاهدان و خاش بدست نظامیان را “اغتشاشگر” نامیده بود و از اقدامات نیروهای نظامی در سرکوب مرگبار مردم در اعتراضات سراسری ایران و شهرهای بلوچستان دفاع کرده بود.

گفتنی است که پیش از این نیز امام جمعه شیعه زابل بارها مواضع ضد مسجد مکی و مردم بلوچ خود را از تریبون نماز جمعه بیان کرده که باعث ناراضی مردم بلوچستان و سیستان و بروز نفرت پراکنی و تشویش اذهان عمومی در جامعه شده است.

لازم به ذکر است که در روزهای اخیر حمله جریانات افراطی علیه امام جمعه زاهدان و مسجد مکی در حالی افزایش یافته که مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در سخنرانی های خود بارها طرفین را به گفتگوی مسالمت آمیز دعوت کرده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*