آزادی “عبدالسلام فاروقی” پس از ۵۷ روز از زندان مرکزی دزاپ با قید وثیقه

به گزارش رسانک، امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۲، “عبدالسلام فاروقی (ملازهی)”، پس از ‌گذشت ۵۷ روز از بند ۹ (بند سیاسی) زندان مرکزی دزاپ (زاهدان) با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

عبدالسلام فاروقی (ملازهی) به همراه پسر خود، “حمید الله فاروقی”، از اساتید حوزه دارالعلوم مکی و نوه مولوی عبدالعزیز ملازهی، مؤسس مسجد و دارالعلوم مکی زاهدان حوالی ترمینال زاهدان توسط نیروهای امنیتی پس از ضرب و جرح قرار گرفتن، بازداشت شده بود و روز شنبه ۲۷ آبان ماه، عبدالسلام پس از ۵۵ روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۹ (سیاسی) زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

گفتنی است که روز ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲، رسانه های حکومتی و وابسته به سپاه ویدئویی از اعترافات اجباری عبدالسلام‌ و پسرش و یکی‌ دیگر از زندانیان بازداشت شده به نام “مهدی خداشناس”، در رابطه با ضبط محموله استارلینک که ادعا شده متعلق به دفتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه زاهدان بوده را پخش کردند.

لازم به ذکر است که “عبدالسلام فاروقی” به همراه “عبدالنصیر شه بخش”، “اسامه شه بخش” و “محمد نقشبندی”، به همراه یک زندانی دیگر روز ۲۷ آبان ماه، از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۹ (سیاسی) زندان مرکزی دزاپ (زاهدان) منتقل شدند که عبدالنصیر و اسامه در همان روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*