تجمع اهالی شهر زهکلوت در مقابل یگان تکاوری این شهر بدنبال کشته شدن دو شهروند بیگناه بلوچ توسط نیروهای نظامی

به گزارش رسانک، صبح امروز دوشنبه ٢٢ آبان ماه ۱۴۰۲، شمار زیادی از شهروندان بلوچ پس از حضور فرمانده کل یگان ویژه کشور در شهر زهکلوت در مقابل درب یگان تکاوری ١١۵ این شهر تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مقامات نظامی و امنیتی برای کشته شدن دو شهروند بیگناه بلوچ شدند.

بر اساس این گزارش، حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی به جهت محکوم شدن نیروهای نظامی در کشتار این دو جوان بلوچ توسط مردم به منطقه رودبار زمین بلوچستان سفر کرده ولی تا لحظه تنظیم خبر نه تنها با مردم دیدار نکرده بلکه هیچ مسئول دیگری پاسخگوی مردم معترض نشده است.

روز ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲، در پی تیراندازی نیروهای نظامی مرصاد به یک خودرو در منطقه دشت شوره جازموریان واقع در منطقه رودبار زمین اقلیم بلوچستان، محور دلگان به زهکلوت دو شهروند بلوچ با اصابت گلوله جان خود را از دست دادند.

هویت این دو شهروند بلوچ، «شاهپور بامری» حدودا ۳۴ ساله، فرزند چراغ متاهل دارای سه فرزند، اهل دلگان و ساکن زهکلوت و «جواد بامری» حدودا ۳۵ ساله، فرزند نجات، متاهل و دارای دو فرزند و اهل روستای چاه‌کیجی از توابع شهر دلگان عنوان شده است.

لازم به ذکر است که این شهروندان در حالی توسط نیروهای نظامی به رگبار بسته شدند که هیچگونه اقلام قاچاقی در خودروی خود نداشتند. سالانه صدها شهروند بلوچ با تیراندازی مستقیم و بدون ضابطه نیروهای نظامی و امنیتی کشته می‌شوند و دستگاه قضایی هرگز نظامیان خاطی را مجازات نمی‌کند.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*