فاجعه انسانی در بیمارستان امام علی چابهار زیر سایه بی کفایتی مسئولین و پزشکان

(توجه: دیدن این ویدئو ممکن است برای همه مناسب نباشد.)

به گزارش رسانک، شب گذشته ١۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، تشخیص اشتباه دکتر زیر سایه بی کفایتی مسئولین و مدیران بیمارستان امام علی چابهار مبنی بر فوت شدن نوزاد تازه متولد شده، نشانه های دیگری از رخ دادن یک فاجعه انسانی در این بیمارستان است.

گفته می‌شود، یک مادر باردار از یک روستای اطراف زرآباد جهت انجام زایمان به زایشگاه بیمارستان امام علی مراجعه کرده و در میان بی تجربگی دکترهای این بخش، دوقلوهایش به دنیا آمده‌اند.
پس از به دنیا آمدن دوقلوها دکتر به اشتباه تشخیص داده که هر دو نوزاد فوت کرده‌اند و آنها را به سردخانه بیمارستان منتقل کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، امروز چهارشنبه ١٧ خرداد ماه، بدنبال تسویه حساب خانواده نوزادان از بیمارستان و تحویل گرفتن نوزادها، آنها قبل از مراسم خاکسپاری متوجه شده‌اند که یکی از نوزادان با گذشت بیش از دوازده ساعت همچنان زنده است.

شهرستان چابهار که در ادبیات مقامات رژیم جمهوری اسلامی ایران به عنوان «پیشانی توسعه جنوب شرق» کشور شناخته می‌شود صرفا دارای یک بیمارستان است و زیرساخت‌های خدماتی و امکاناتی آن در کنار بی توجهی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی پهره (ایرانشهر) به شدت محدود و ضعیف می‌باشد اما با این وجود به دلیل نبود مراکز درمانی مجهز در جنوب بلوچستان بیماران از شهرستان های دشتیاری، قصرقند، راسک، کنارک و… نیز برای امور درمانی خود به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

گفتنی است که قبلاً نیز گزارش های مختلفی از وضعیت نامناسب بهداشت، کمبود امکانات، ضعف مدیریتی و خدمات رسانی در بیمارستان امام علی چابهار منتشر شده بطوری که طی سال گذشته چند مادر باردار بر اثر بی توجهی پرسنل جان خود را از دست داده اند.

لازم به ذکر است که اخیرا بدنبال اظهار نظر ابراهیم رئیسی، رئیس دولت جمهوری اسلامی، معین الدین سعیدی، عضو مجلس ایران از چابهار با اشاره به وضعیت بغرنج درمانی چابهار و جنوب بلوچستان از اختصاص بودجه برای تاسیس و تجهیز بیش از ده بیمارستان در کشور اندونزی انتقاد کرده بود.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*