مولوی عبدالحمید جنایت خونین در شهر خاش را محکوم کردند

رسانک/ مولوی عبدالحمید با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت شدید «جنایت خونین» در شهر خاش و ابراز تأسف از شهید و زخمی‌شدن ده‌ها تن از جوانان و نوجوانان در این حادثه، نوع برخورد با اعتراضات مردمی در بلوچستان را «بیانگر عمق ظلم و تبعیض» در حق مردم این استان دانستند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«إنا لله وإنا اليه راجعون»

متاسفانه جنایت دیگری در بلوچستان و این بار حادثۀ ناگوار جمعه ١٣ آبان ماه ۱۴۰۱ در شهر خاش رقم خورد که در این حادثه جمعیت معترض به خاک و خون کشیده شدند.

در این حادثه که بنا بر اخبار محلی تاکنون دست‌کم ١۶ شهید و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است، تعدادی از نوجوانان و جوانان در مقابل فرمانداری شهرستان خاش تجمع کرده و شعارهایی داده و اقدام به پرتاب سنگ نموده‌اند که مورد هدف مستقیم گلولۀ جنگی قرار گرفته‌اند.

جای سؤال است که آیا جواب شعار و سنگ‌پراکنی، گلوله جنگی است؟!
معلوم نیست چرا برخورد با معترضین در بلوچستان با دیگر مناطق کشور متفاوت است و به چه دلیل مردم معترض این استان اینگونه بی‌رحمانه به خاک و خون کشیده شده و قتل‌عام می‌شوند؟!

فاجعۀ خونین امروز در خاش و نیز کشتار جمعه خونین در زاهدان، بیانگر عمق ظلم‌ها و تبعیض‌هایی است که در گذشته بارها نسبت به آنها هشدار داده شده است.

بنده ضمن محکوم کردن شدید این جنایت، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های شهدا و مجروحان این حادثه، برای شهدای فاجعه خونین خاش رفع درجات و برای مجروحان بهبودی کامل را از پروردگار مسئلت دارم.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*