پیش‌بینی توفان سنگین در سواحل بلوچستان/ تشکیل امواج با ارتفاع شش متر

به گزارش رسانک، امروز سه‌شنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۰، مدیرکل حفاظت و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از روز جمعه ۹ مهر تا روز دوشنبه ۱۲ مهر، توفان سنگین و کم نظیری کل سواحل بلوچستان از چهبار(چابهار) تا تنگه هرمز را دربرمی‌گیرد.

نادر پسنده ادامه داد: این توفان از نظر قدرت کم‌نظیر است و پیش‌بینی می‌شود امواج با ارتفاع بیش از ۶ متر ایجاد کند.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ در حوزه تجهیزات دریایی،‌ صیادی و بندری، بار موجود در بنادر و ساخت و سازها حتما به این هشدار جدی توجه شود. 

پسنده با تأکید بر اینکه این توفان کم‌نظیر تا دوشنبه ۱۲ مهر در این مناطق دریایی و بندری ادامه دارد، گفت: این توفان هم دریا و هم بندر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و حتی مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی به اینجانب پیشنهاد داد که از امروز کمیته بحران در این‌باره شکل بگیرد.

بنابر این گزا‌رش طبق پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی، دریای بلوچستان در تاریخ ‌۶ مهر‌، اواسط روز جمعه افزایش تلاطم و سرعت باد در فراساحل و ساحل مناطق شرقی دریای بلوچستان پیش بینی می‌شود و روز شنبه ۱۰ مهر همه سواحل بلوچستان (غرب) را تحت تاثیر قرار می‌دهد و شرایط دریا توفانی پیش‌بینی می‌شود. 

روز یکشنبه نیز مناطق ساحلی و فراساحل بلوچستان و هرمزگان در دریای بلوچستان نیز تحت تاثیر خواهد بود که ارتفاع امواج در این روز در سواحل، تا ۶ متر و در فراساحل به بیش از ۷ متر نیز می‌رسد و شرایط توفانی بودن دریا تا ظهر دوشنبه ۱۲ مهر ادامه خواهد داشت.

توصیه شده است هر گونه فعالیت و تردد دریایی با اعمال ممنونیت و رعایت محدودیت‌ها و اتخاذ تمهیدات لازم انجام پذیرد.‌

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*