مولوی محمدطیب ملازهی: مجازات عاملان جنایت جمعه خونین زاهدان و خاش خواسته گزافی نیست/ جنایت جمعه های خونین مردم را بیدار کرد

به گزارش رسانک، روز جمعه ١ اردیبهشت ماه ١۴٠٢، مولوی محمدطیب ملازهی، در مراسم نماز عید سعید فطر پهره (ایرانشهر)، با اشاره به جنایت جمعه خونین زاهدان در هشتم مهر سال گذشته، از اینکه با گذشت نزدیک به هفت ماه هنوز عاملان و آمران این حادثه محاکمه و مجازات نشده‌اند به شدت انتقاد کرد.

مولوی محمدطیب گفت: آنچه ما را بسیار رنجاند و هنوز دردش در قلب تک‌تک ما و هر انسان باوجدان و آزاده‌ای هست حادثه جمعه خونین در مصلای نماز جمعه زاهدان است.
در این حادثه مسلمانانی را که با در دست‌داشتن یک جانماز برای عبادت خالق یکتا و ادای نماز آمده بودند، به رگبار بستند و بیش از صد نفر را به شهادت رساندند و چندصد نفر را نیز مجروح کردند.

مدیر حوزه علمیه شمس‌العلوم ایرانشهر در ادامه افزود: با گذشت نزدیک به هفت ماه از این حادثه ما نشنیده‌ایم که کسی را آورده باشند و محاکمه کرده باشند. مردم می‌پرسند که چرا و به چه گناهی زده شدند؟ آیا این حق مردم نیست که پس از هفت ماه مطالبه کنند کسانی را که قطعا مشخص هستند و  از داخل کلانتری به مردم شلیک کرده‌اند مجازات کنید؟ مجازات عاملان این جنایت و گرفتن انتقام خون شهدا خواستهٔ گزافی نیست. این مردم انتظار دارند وقتی که حکمرانان  زیر سایه سرد اسلام به عنوان مسلمان بر آنها حکومت می‌کنند باید امنیت‌شان را هم تأمین کنند تا بتوانند با آرامش در مصلا برای عبادت خدا حضور پیدا کنند.

امام‌جمعه مسجد جامع نور پهره با رد اتهاماتی که پس از حادثه جمعه خونین زاهدان به نمازگزاران و مردم زده شدند، خاطرنشان کرد: مردم ما تجزیه‌طلب، اغتشاشگر و آشوبگر نیستند. مردم بلوچ در طول این چهل‌وچهار سال هرگز با دشمنان همراه نشده و علیه این آب و خاک قیام نکردند. لذا اتهام تجزیه‌طلبی که پس از جمعه خونین به مردمِ ما زده شد، بهتان بزرگی بود و در روز قیامت کسانی که این اتهام را به ما زدند و کسانی که مردم ما را به رگبار بستند در دادگاه قاضی عادل و دادگر مواخذه خواهند شد.

مولوی محمدطیب در ادامه با بیان اینکه حادثه جمعه خونین زاهدان سبب «بیداری» مردم شد، گفت: حضرت شیخ‌الاسلام [مولوی عبدالحمید] در این مدت سخنانی که همان خواسته‌های به‌حق همهٔ مردم ایران هستند را مطرح کرده‌اند. ایشان هرگز خواسته‌ای شخصی مطرح نمی‌کنند. ما مردم از خواسته‌های ایشان  که برحق هستند اعلام حمایت می‌کنیم. الحمدلله علما هم در این میدان خوش درخشیدند و بالاتفاق و هماهنگ از حضرت شیخ‌الاسلام حمایت کردند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*