احضار مدیر منبع العلوم کوه ون به دادستانی راسک

به گزارش رسانک، دادستانی راسک از طریق تماس تلفنی حافظ عبدالله ملازهی، مدیر حوزه علمیه منبع العلوم کوه ونِ شهرستان سرباز را به دادستانی این شهرستان احضار کرده است.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود به شبکه کلمه گفته است: “هفته گذشته چند بار دادستانی با مدیر منبع العلوم کوه ون تماس گرفته است اما حافظ عبدالله به علت فشردگی کلاس ها نتوانسته است که به دادستانی مراجعه کند، روز گذشته ۱۲ بهمن ماه باز دادستانی تماس گرفته و گفته است ما هفته گذشته منتظر بودیم و شما نیامدید.”

این منبع در ادامه گفته است: “از حافظ عبدالله خواسته شده است که امروز ۱۳ بهمن ماه به دادستانی مراجعه کرده و حاضر شود.”

از علت احضار این روحانی برجسته اطلاعی در دست نیست اما احتمال می رود که برای کارهای ساختمانی “مسجد و مدرسه دینی” منبع العلوم کوه ون باشد.

لازم به ذکر است، حافظ عبدالله ملازهی پیش از این نیز بارها توسط اداره اطلاعات در دُزاپ، پهره و سرباز احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است و در سال های اخیر فشارها بر حوزه علمیه منبع العلوم کوه ون افزایش یافته است.

منبع العلوم کوه ون یکی از بزرگترین مراکز و مدارس دینی اهل سنت در بلوچستان است که بنیانگذار و مدیر سابق آن “مولانا محمد عمر سربازی” بود که توسط عوامل نیروهای امنیتی اطلاعات مسموم شده و به شهادت رسید.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*