انتقال یک شهروند بازداشت‌شده از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی دزاپ

به گزارش رسانک، روز شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲، “عبدالسلام فاروقی”، که در سوم مهر ماه توسط نیروهای امنیتی در زاهدان بازداشت شده بود پس از ۵۵ روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۹ (سیاسی) زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

عبدالسلام فاروقی (ملازهی) به همراه پسر خود، “حمید الله فاروقی”، از اساتید حوزه دارالعلوم مکی و نوه مولوی عبدالعزیز ملازهی، مؤسس مسجد و دارالعلوم مکی زاهدان حوالی ترمینال زاهدان توسط نیروهای امنیتی پس از ضرب و جرح قرار گرفتن، بازداشت شده بود.

گفتنی است که روز ۲۴ ابان ماه ۱۴۰۲، رسانه های حکومتی و وابسته به سپاه ویدئویی از اعترافات اجباری عبدالسلام‌ و پسرش و یکی‌ دیگر از زندانیان بازداشت شده به نام “مهدی خداشناس”، در رابطه با ضبط محموله استارلینک که ادعا شده متعلق به دفتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه زاهدان بوده را پخش کردند.

لازم به ذکر است که “عبدالسلام فاروقی” به همراه “عبدالنصیر شه بخش”، “اسامه شه بخش” و “محمد نقشبندی”، به همراه یک زندانی دیگر از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۹ (سیاسی) زندان مرکزی دزاپ (زاهدان) منتقل شدند که عبدالنصیر و اسامه در همان روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*