پاکسازی ساحل “کلات رود” توسط کودکان رمین

به گزارش رسانک، روز پنجشنبه ۲۱ اسفند ماه ۹۹، جمعی از کودکان دوستدار محیط زیست با همکاری اقامتگاه بومگردی ماهکان و پست بانک باجه رمین، ساحل “کلات رود” را از وجود زباله پاکسازی کردند.

“علی پَردَخته” مدیر موسسه مردم نهاد بهارستان ادب مکران در این باره گفت: “یکی از معضلات ما در حوزه گردشگری و تفریحی منطقه عدم توجه مردم به پاکیزگی سواحل دریا است که در بیشتر اوقات سال شاهد انباشته شدن زباله هستیم.” 

وی افزود: “این مشکل علاوه بر آلوده کردن محیط زیست می تواند باعث ضربه زدن به اکوسیستم دریایی بندر چهبار شود و عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد.”

وی اظهار کرد: “جمعی از فعالان محیط زیست به همت موسسه مردم نهاد “بهارستان ادب مکران” با همکاری و مشارکت اقامتگاه” بومگردی ماهکان” و “پست بانک باجه” رمین، ساحل کلات رود را از وجود زباله پاکسازی کردند.

 مدیر موسسه مردم نهاد بهارستان ادب مکران گفت: در این پاکسازی جمعی بسیار زیادی از کودکان چهباری که پوستر تبلیغاتی ما را دیده بودن با شور و اشتیاق برای کمک و همکاری حضور داشتند.

وی تاکید کرد: شور و هیجان این کودکان روحیه بخش برای فعالان محیط زیست حاضر در این برنامه بود به گونه ای که امیدواریم در آینده این کودکان حافظان خوبی برای مراقب از منطقه باشند.

پَردَخته اذعان داشت: از مردم و گردشگرانی که به مناطق سواحلی بلوچستان سفر می کنند، تقاضا داریم از ریختن زباله خودداری و در تمیز نگه داشتن آن محیط کوشا باشند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*