«خورشید آن ماه» بخش رقابتی جشنواره زوریخ را افتتاح می‌کند

به گزارش رسانک، «خورشید آن ماه» به عنوان فیلم افتتاحیه بخش رقابتی در جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش در می آید.

فیلم «خورشید آن ماه»، نخستین اثر بلند ستاره اسکندری در مقام کارگردان، به تهیه کنندگی منوچهر محمدی و پخش بین المللی موسسه ایریماژ، در نخستین روز برگزاری بخش رقابتی جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش در می‌آید.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوئیس به دبیری یدالله داج ۲۶ می‌ تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۵ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

این فیلم سینمایی پیش از این در پنجاه و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم هند شرکت کرده بود که یکی از پانزده رویداد الف سینمای جهان (جشنواره های رقابتی تقویم فیاپف) است.

فیلم «خورشید آن ماه»، در هزارتوی چشم اندازهای بکر، موسیقی مسحور کننده و آداب و سنن بلوچستان، در دل داستان عشقی سرکوفته، تصویری صادقانه از ملت بلوچ ارائه می‌دهد که با تصاویر معمول این منطقه و مردمان آن در سینمای مسلط ایران تفاوت‌هایی بنیادین دارد.

نازنین فراهانی و پژمان بازغی، امیرحسین هاشمی، بنفشه صمدی، روژین صدرزاده ، صادق سهرابی، مهتاب جامی، نکیسا نوری، صادق بلوچی، روژناک شیرانی و مریم بوبانی و پهلوان اسحاق بلوچ نسب، بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلمنامه «خورشید آن ماه» که با حمایت منطقه آزاد چهبار ساخته شده، توسط سمیه تاجیک به نگارش درآمده و موسیقی آن را حسین علیزاده ساخته است.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*